Visos teisės saugomos © 2021 - Butkiškės kaimo bendruomenė
Get started with blogging on howtostartblogging.com

Rugpjūčio 17 dieną Butkiškės kaimo bendruomenė suorganizavo tradicinę vasaros palydėtuvių šventę. Organizatorių pastangos ir puikus oras lėmė gerą nuotaiką ir aktyvų renginio dalyvių pasirodymą šventės programoje bei įvairiose atrakcijose. Renginio pradžioje iškilmingai bendruomenės vėliavą pakėlė aktyvūs butkiškiečiai - Danutė Krasauskienė ir Česlovas Radvilavičius. Kiti bendruomenės atstovai uždegė šventės aukurą. „Jau vienuoliktąjį kartą susirenkame į Butkiškės kaimo šventę palydėti vasaros. Tačiau kaimų negarsina pavadinimai, kaimus garsina čia gyvenantys žmonės. Ačiū atvykusiems šventės svečiams. Jūs čia visi vienodai laukiami ir gerbiami. Noriu padėkoti visiems šios šventės organizatoriams, rėmėjams, visiems, kurie prisidėjo rengiant šią šventę. Šiemet mes neprašėme jokio papildomo rėmimo, visi rėmėjai – savanoriai. Ačiū jiems. Noriu pakartoti žodžius, kurie tapo tarsi Butkiškės lozungu: mes buvome, esame ir būsime“, - šventės atidarymo metu sakė bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis.

 

Nuo praėjusių metų bendruomenės visuotinio susirinkimo sprendimu už ypatingus nuopelnus Butkiškės kraštui ir jo žmonėms nominuojamas asmuo, jam suteikiant Butkiškės kaimo bendruomenės garbės piliečio vardą, įteikiant garbės piliečio ženklą ir pažymėjimą bei įrašant bendruomenės garbės piliečio knygoje. Šiemet Butkiškės kaimo bendruomenės visuotinio susirinkimo nutarimu garbės piliečio vardas suteiktas buvusiai ilgametei kultūros darbuotojai Jadvygai Bendžiuvienei. Tai išties neeilinė asmenybė. J. Bendžiuvienė ilgus 45-erius metus dirbo kultūrinį darbą. Savo nuoširdumu, supratingumu sugebėdavo surasti laiko padėti, užjausti ir suprasti kiekvieną kaimo gyventoją – nelaimėje ar džiaugsme. Garbės piliečio ženklą ir pažymėjimą jai įteikė bendruomenės pirmininkas L. Bielskis. Su garbingu apdovanojimu ponią Jadvygą šiltai sveikino kiti butkiškiečiai ir šventės svečiai.

Šventę tęsė ir susirinkusiuosius linksmino Butkiškės kaimo kapela, norinčius pamatyti kaimą iš paukščio skrydžio, kvietė parasparnininkas Žilvinas Giedraitis. Šioje šventėje išradingieji butkiškiečiai vėl nustebino naujovėmis – šį kartą šventės kiemeliuose jie pristatė skirtingus Lietuvos regionus: Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją ir Žemaitiją. Kiekvienas kiemelis prisistatymui buvo kruopščiai pasiruošęs ir žiūrovus linksmino ne tik tarmiškomis dainomis, šokiais, pasakojimais, bet ir vaišino originaliu aukštaitišku alumi, žemaitiškais kepiniais, dzūkiška grybų sriuba arba suvalkietiškais šaltibarščiais. Šmaikščiomis dainomis ir pasakojimais, šokiais bei muzika pasirodžiusieji pelnė daug publikos aplodismentų, o kiemelių įvairovė tikrai nenusileido rajono centre vykstančioms rudens šventėms.

Šventei įpusėjus, sveikinimus ir palinkėjimus Butkiškės bendruomenei išsakė ir gausiai dalyvavę svečiai, kurie, beje, atvyko netuščiomis. Bendruomenę sveikino Seimo narys Gintautas Mikolaitis, Seimo nario padėjėja Diana Kaupaitienė, Savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Vietos veiklos grupės pirmininkas Vincas Blinstrubas, Raseinių kultūros centro direktorė Valdonė Balčaitienė, Ariogalos seniūnijos seniūno pavaduotojas Kazimieras Klimas, Jurbarko rajono Vozbutų bendruomenės pirmininkė Kristina Maširkienė. Po oficialių pasisakymų buvo pakviesti ir pagerbti rėmėjai, kurių bendruomenė turi nemažą būrį. Renginį tęsė organizatorių surengti atrakcionai vaikams ir suaugusiems, popmuzikos grupės „Dinamika“ koncertas, o užbaigė Vytauto Akelaičio koncertas.

Albinas Stakauskas

Kontaktai

Butkiškės kaimas,
Ariogalos sen.,
LT-600271 Raseinių r.

El. paštas: lbielskis@gmail.com

Mob. tel. 8 600 21190

Kontaktai mobile

Butkiškės kaimas,
Ariogalos sen.,
LT-600271 Raseinių r.

El. paštas: lbielskis@gmail.com

Mob. tel. 8 600 21190