Visos teisės saugomos © 2022 - Butkiškės kaimo bendruomenė
Get started with blogging on howtostartblogging.com

Butkiškės kaimo bendruomenė, įgyvendindama Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos, pagal 2021metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles pagal veiklos sritį ,,Renginių organizavimas“ projektą suorganizavo 40-ies aktyviausių bendruomenės narių gerosios patirties išvyką į Druskininkų kraštą.Į gerosios patirties išvyką įtraukėme 6 vietos amatininkus, verslininkus, ūkininkus, atstovus iš daugiavaikių šeimų. Vyko du neįgalieji, jaunimas, o vyriausiai vizito dalyvei Janinai jau virš 80 metų. Mūsų tikslas buvo aplankyti Druskininkų savivaldybės Viečiūnų, Jackonių ir Naujasodės kaimų bendruomenes pasidalinti gerąja patirtimi ir aptarti tolimesnį bendradarbiavimą, dalyvauti 2 edukacijose.

Susėdę į didelį, komfortabilų dviaukštį autobusą išvykome į Druskininkus. Pirmiausiai atvykome į Viečiūnus, kur apžiūrėjome pagal VVG projektus įrengtą gražų parką, vaikų žaidimų aikšteles. Apsilankėme vaikų dienos centre. Druskininkų VVG atstovė Agnė papasakojo apie įdomiausius Druskininkų sav. kaimų bendruomenių projektus. Visi buvome pavaišinti grikių arbata ir grikiniu pyragu. Pasirašėme bendradarbiavimo sutartį tarp Druskininkų sav. Viečiūnų kaimo bendruomenės „Versmė“ ir Visuomeninės organizacijos kaimų bendruomenės ,,Butkiškės“, Raseinių sav. Keisimės gerąją patirtimi, bendrausime ir bendradarbiausime. Apie Druskininkus mums labai įdomiai papasakojo ,,Plepi Ponia“. Bet kelionės kulminacija laukė atvykus į Jackonių ir Naujasodės kaimų bendruomenes namus. Čia mes dalyvavome edukacinėje programoje ,,Kaip dzūkas žmonos ieškojo“. Karšti ir šalti užkandžiai, šokiai, žaidimai, graži jų ansamblio muzika visiems mums paliko neišdildomą įspūdį.

Tikimės, kad įgyvendinus projektą bus pasiektas projekto tikslas - dar labiau sustiprintos Butkiškės kaimo bendruomenės tradicijos ir veikla, sustiprėjęs įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių vietos gyventojų bendruomeniškumas, aktyvumas, saviraiška, motyvacija bei dalinimasis gerąja patirtimi, bus pradėtos vykdyti turizmo programos. Kaimo bendruomenės aktyvistai sužinojo, kaip galima organizuoti edukacines ir turistines programas, įtraukiant vietos ūkininkus, amatininkus ir verslininkus. Šie įgavo naujos patirties pristatant savo produkciją kitos savivaldybės bendruomenėms. Buvo paskleista Butkiškės ūkininkų, verslininkų, amatininkų veikla, jų gaminama produkcija. Jaunimas ir socialiai pažeidžiamų sluoksnių gyventojai įgijo žinių ir dabar dar aktyviau įsitrauks į bendruomenės veiklą. Bendra kelionė, žaidimai, pokalbiai ir mažos dovanėlės dar labiau paskatino bendruomeniškumą. Esame įsitikinę kad įgyvendinus projektą, sustiprės kaimo bendruomenės narių motyvacija, visi jie įgaus naujos patirties naujų, gerų pavyzdžių kaip gerinti veiklą, išgirstas naujas idėjas galės pritaikyti savo bendruomenėje.

Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis

   

Kontaktai

Butkiškės kaimas,
Ariogalos sen.,
LT-600271 Raseinių r.

El. paštas: lbielskis@gmail.com

Mob. tel. 8 600 21190

Kontaktai mobile

Butkiškės kaimas,
Ariogalos sen.,
LT-600271 Raseinių r.

El. paštas: lbielskis@gmail.com

Mob. tel. 8 600 21190