Visos teisės saugomos © 2022 - Butkiškės kaimo bendruomenė
Get started with blogging on howtostartblogging.com

Visuotinis ataskaitinis bendruomenes nariu susirinkimasVasario 9 dieną 14 valandą II bendruomenės namuose įvyko visuotinis ataskaitinis Butkiškės kaimo bendruomenės narių susirinkimas. Viso bendruomenės sąrašuose yra 137 nariai, susirinko  72 nariai. Susirinkime dalyvavo Ariogalos seniūnijos seniūno pavaduotojas Kazimieras Klimas. Tylos minute pagerbėme Anapilin išėjusius bendruomenės narius.

Į bendruomenę priimtas naujas narys – Ieva Balčiūtė. Tai bus jauniausias mūsų bendruomenės narys.

Bendruomenės tarybos nariai Zita Pakarklienė, Gintarė Klimienė, Ina Pakarklienė, Vaiva Svirnelienė, Arūnas Balčius ir Dainius Noreika pristatė bendruomenės veiklos  ataskaitą, kalbėjo apie 2019 metais nuveiktus darbus. O jų padaryta ne tiek mažai: įgyvendintas Valstybės paramos projektas, Saugaus eismo projektas, buvo visuotinis bendruomenės narių susirinkimas, šventėme Užgavėnes, vyko Kaziuko mugė, Motinos dienos minėjimo šventė, vyko gražiausių sodybų apžiūra, surengėme labai didelę vasaros palydėtuvių šventę. Jos metu atšventėme bendruomenės 17 metų veiklos paminėjimą ir  įgyvendinome laimėtą Raseinių VVG projektą „Tradicinė vasaros palydėtuvių šventė Butkiškėje“. Be to bendruomenės nariai dar lankė mirusiųjų bendruomenės narių kapus lapkričio 1 dieną. Prieš Naujuosius metus papuošėme kaime eglutę, organizavom vaikučių pasveikinimą prieš Šv. Kalėdas. Visus metus kas mėnesį leidom laikraštuką „Butkiškės balsas“, pagal galimybes prižiūrėjom aplinką, sveikinom jubiliatus, lankėm kitas bendruomenes atstovavom mūsų bendruomenę rajoniniuose renginiuose. Dalyvavome kitų bendruomenių renginiuose: Biliūnų kaštonų žydėjimo šventėje , Didžiulių, Plikių ir Paliepių kaimo bendruomenių šventėse,  Škapliernos atlaiduose ir Milašaičių kaimo šventėje, šventėme   lygiadienį ant Kajenų piliakalnio ir Birutkalnio Gėluvoje, Ariogalos seniūnijos šventėje. Sveikinome Kovo 11-osios proga gavus vėliavas Daivą ir Sigitą Jakštus bei Iną ir Vygintą Pakarklius, sveikinome 70-ojo gimtadienio proga gerbiamą kleboną Žygintą Veselką.

Visuotinis ataskaitinis bendruomenes nariu susirinkimasTvarkėme ir prižiūrėjome aplinką prie bendruomenės namų.

Bendruomenės pirmininkas smulkiai papasakojo ir apie pinigines lėšas: kiek pinigų gauta iš salės nuomos, kiek iš nario mokesčio, kiek iš 2 procentų paramos, kiek iš savivaldybės ar pagal kitus projektus. Buvo papasakota kur ir kiek pinigų išleista. Manau visi, ką tai domino, atėjo į susirinkimą ir ekrane pamatė visus skaičius. Jei kas buvo neaišku, buvo galima paklausti.

„Be jokio užmokesčio buhalterinę apskaitą tvarko Zita Pakarklienė, daug ūkinių darbų padaro Dainius Noreika, bendruomenės namus prižiūri Vilma Augustinavičienė, internetinę svetainę tvarko ir palaiko Marius Pakarklis, renginius organizuoja Ina Pakarklienė, Gintarė Klimienė rinko 2 proc., laikraštį „Butkiškės balsas“ daugina Ramunė ir Stasys Pakarkliai. Didelis ačiū jums“ – kalbėjo Linas Bielskis.

Balansas, finansinės atskaitomybės aiškinamasis raštas, veiklos ataskaita, veiklos rezultatų ataskaita buvo vienbalsiai patvirtinta ir bus perduota Registrų centrui.

Kalbėjome ir apie ateities planus. Toliau prižiūrėsime aplinką, rengsime renginius, lankysimės kitų rajono kaimų bendruomenių renginiuose, rašysime ir įgyvendinsime projektus. Didelė bėda apleisti pastatai ir griuvėsiai, bet čia bendruomenė tos problemos neišspręs. Blogai ir tai, kad neturime kultūros darbuotojo.

Bendruomenės pirmininkas informavo, kad VO kaimų bendruomenė „Butkiškės“ ketina teikti projekto „Tradicinė vasaros palydėtuvių šventė Butkiškėje“ paraišką Žemės ūkio ministerijos 2020 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai konkursui pagal trečiąją veiklos sritį – tradicinių renginių organizavimas. Projekto metu planuojame jau 18-tą kartą surengti tradicinę vasaros palydėtuvių šventę tradiciškai paskutinį vasaros šeštadienį – rugpjūčio 29 dieną prie Butkiškės bendruomenės namų Raseinių r. sav., Ariogalos sen., Butkiškės k., Dubysos g. 34. Pagal projektą prašytume lėšų renginio įgarsinimui, palapinės nuomai ir renginio dalyvių maitinimui. Visi susirinkimo dalyviai tam pritarė vienbalsiai.

Visuotinis ataskaitinis bendruomenes nariu susirinkimasNutarta ataskaitinius susirinkimus daryti kasmet vasario mėnesį, o nario mokestį palikti tą patį (5 eurai) ir jį surinkti iki balandžio 1 dienos, t.y. per 3 pirmuosius metų mėnesius. Salės nuomos mokestis vienai parai bendruomenės nariams 30 eurų, dviem parom 50 eurų. Ne bendruomenės nariams įkainiai dvigubėja.

Pasveikinom bendruomenės narius jubiliejinių gimtadienių proga. Nutarta toliau sveikinti tik tokių jubiliejų proga – sukakus 20, 30,40, 50, 60, 70, 75, 80 ir daugiau metų.

Po susirinkimo visų laukė puikus Vaidoto Vilko koncertas. Jis mums grojo bei dainavo ir po susirinkimo, mums bendraujant prie arbatos puodelio. Kitas visuotinis bendruomenės narių susirinkimas vyks jau 2021 metais vasario mėnesį.

Kontaktai

Butkiškės kaimas,
Ariogalos sen.,
LT-600271 Raseinių r.

El. paštas: lbielskis@gmail.com

Mob. tel. 8 600 21190

Kontaktai mobile

Butkiškės kaimas,
Ariogalos sen.,
LT-600271 Raseinių r.

El. paštas: lbielskis@gmail.com

Mob. tel. 8 600 21190